Wii Zapper

4. srpna 2007 v 10:04 | Blood4ever |  Hardware wii a ds
Wii Zapper - předzvěst laviny akčních her

Je to pouhý kus plastu, přesto mu bylo věnováno hned několik minut v rámci hlavní prezentace na E3. Proč? Protože "změní dynamiku first-person stříleček, stejně jako ovladač Wii-mote změnil pojetí sportovních her", jak prohlásil šéf amerického Nintenda Reggie Fils-Aime. To jsou možná až příliš silná slova, každopádně můžeme znovupředstavení Zapperu chápat přinejmenším jako příslib většího množství first-person akcí pro Wii. Pro tuto chvíli se ví o třech titulech, které budou tuto umělohmotnou konstrukci ve tvaru pistole, do které se zasazuje Wii-mote i Nunchuk, podporovat.
Zpětná kompatibilita?

Dosud vydané FPS jsou pomocí Zapperu neovladatelné. Periferie totiž umožňuje využití pouhých tří tlačítek na obou ovladačích dohromady, konkrétně jde o trigger (tlačítko B) sloužící ke střelbě a tlačítka Z a C z Nunchuku. K ovládání pohybu postavy pak slouží páčka na Nunchuku
.

V jednoduchosti je síla, říká se, avšak v tomto případě to zcela neplatí. Mnozí novináři si stěžovali na plastovou spoušť, která nereaguje tak, jak by měla - na pistoli nestiskáte přímo tlačítko B, nýbrž kohoutek, který se o "béčko" opírá. Občas se prý stává, že po stisku nenásleduje výstřel. To se však dá do konce roku, kdy bude výrobek uveden na trh (v USA), ještě vypilovat (doslova). Zapper bude k mání jako součást balení vybraných her a také samostatně za necelých 20 dolarů.

• Proč je nový Zapper lepší?

Prototyp Zapperu pro Wii se ukázal již na loňské E3, nakonec však nebyl oficiálně oznámen. Jaký je důvod změny designu? Je jich hned několik, přičemž ten zásadní vyplývá už z povahy ovládání konzole Wii, které je mimořádně citlivé. Koncepce nového Zapperu, jež vyžaduje zapojení obou rukou, slibuje větší stabilitu při míření, o pohodlí nemluvě. Tím druhým impulsem k redesignu bylo bezesporu množství využívaných tlačítek, jež bylo v případě starého modelu zredukováno na jedno, respektive na dvě při držení obouruč.
Prototyp zapperu(nerealizovaná verze)
.
Konečná verze.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama